FAQ: Tweety w wynikach Google – co wiemy?

twitter i google

Kilka dni temu Twitter oznajmił, że tweety po kilku latach przerwy, znów będą pojawiały się w wyszukiwarce Google. Jak to będzie wyglądać? Czy Twitter za to płaci? Co na to Google?

Co na to Google? Czy będzie płacił za Tweety?

Google nie udzieliło żadnego komentarza na ten temat. Nie wiadomo jakie relacje biznesowe będą łączyć obie firmy. Nie wiemy też czy Google będzie płacił Twitterowi. Podczas poprzedniej umowy, Twitter otrzymywał od Google pewne wynagrodzenie. Zresztą ze względu na brak porozumienia co do wynagrodzenia relacje obu firm się zepsuły.

Czy do tej pory nie było Twittera w Google?

Po zakończeniu współpracy w 2011 roku Twitter ograniczył dostęp do Tweetów dla botów Google. Jednak trwało to krótko i Twitter szybko naprawił swój „błąd”. Google jak na razie indeksował tylko część Tweetów, z reguł te bardziej popularne. Działo się tak prawdopodobnie ze względu na bardzo dużą ilość wiadomości publikowanych na Twitterze. Nawet jeśli Google by je indeksował, w momencie indeksacji byłyby one w dużej części nieaktualne.

Ponadto ilość zapytań wysyłanych przez boty do Twittera byłaby tak duża, że prawdopodobnie byłoby to problemem bardziej dla Twittera niż Google.

Jak będzie wyglądać współpraca?

Twitter udostępni dla Google specjalny feed, w którym będą publikowane wszystkie nowe Tweety. Dzięki temu Google będzie miał łatwy dostęp do wszystkich nowych treści i będzie mógł efektywniej je indeksować. To właśnie całe sedno tej sprawy.

Jak będą wyglądać wyniki wyszukiwania z Tweetami?

Nie podano żadnych informacji na ten temat, jednak na podstawie poprzedniej współpracy możemy sądzić, że nie będzie żadnych zmian w SERPach. Tweety będą indeksowane normalnie i będą się pokazywały w normalnych wynikach wyszukiwania, zgodnie z algorytmem Google. Nie będzie żadnych specjalnych boksów i wyróżnień.

Jakoś może nam to pomóc?

Pierwsze zastosowanie jakie rzuca mi się na myśl, to zastosowanie Twittera do linkowania. Dzięki szybkiej i pełnej indeksacji z pewnością stanie się silniejszym narzędziem pozycjonerskim. Inne pomysły pewnie pojawią się z czasem. Nie brakuje kreatywnych marketingowców…


Podobało Ci się? Podziel się...

Dodaj opinię

Twój email nie będzie opublikowany.

Możesz użyć HTML'a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*