Facebook w pierwszym kwartale tego roku zarobił aż 5,38 miliarda dolarów

Facebook w pierwszym kwartale tego roku zarobił aż 5,38 miliarda dolarów

Mimo wielu już prognoz wróżących rychły koniec Facebooka, serwis wciąż radzi sobie bardzo dobrze. Świadczą o tym chociażby ostatnie dane dotyczące jego przychodów z pierwszego kwartału tego roku. Okazuje się bowiem, że portal w tym czasie zarobił aż 5,38 miliarda dolarów. Jest to więc dużo lepszy wynik od ubiegłorocznego.

Jak się okazuje, Facebook nieustannie przynosi spore dochody. Z najnowszych danych wynika, że w pierwszym kwartale tego roku przychód serwisu wyniósł aż 5,38 miliarda dolarów. Dla porównania, na początku ubiegłego roku było to 3,54 miliarda dolarów. Widać więc, że różnica jest całkiem spora. Oznacza to tym samym, że Facebook nie tylko utrzymuje swoją dotychczasową silną pozycje na rynku, ale także i przynosi coraz to większe zyski.

Dane z pierwszego kwartału tego roku pokazują również, że liczba aktywnych użytkowników Facebooka ciągle rośnie. Serwis także bardzo dobrze radzi sobie w mobile’u. Użytkownicy coraz chętniej korzystają bowiem z niego przy pomocy urządzeń przenośnych. Co więcej, już ponad 80% przychodów z wszystkich reklam generowane jest właśnie przez reklamy mobile.

Szczegółowe dane z ostatnich lat dotyczące wyników finansowych Facebooka oraz liczby jego użytkowników przedstawione zostały na poniższych wykresach.

Przychody Facebooka z ostatnich lat

Liczba aktywnych użytkowników Facebooka

 

 


Podobało Ci się? Podziel się...

Dodaj opinię

Twój email nie będzie opublikowany.

Możesz użyć HTML'a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*