Facebook kupił aplikację Masquerade

Facebook kupił aplikację Masquerade

Serwis Facebook wciąż chce się rozwijać aby walczyć o swoją pozycję na rynku. Ostatnio zdecydował się na przejęcie Masguerade – startupu, który jest producentem aplikacji umożliwiającej nakładanie specjalnych filtrów na pliki wideo oraz ich modyfikacji. To kolejny krok w batalii o klienta mający na celu przede wszystkim młodych użytkowników Sieci.

Masguerade to aplikacja, która umożliwia tworzenie filmów wideo typu selfie oraz modyfikowanie ich na wiele sposobów, np. poprzez nakładanie na nie różnych filtrów. Dostępna jest zarówno dla użytkowników platformy iOS jak również i Androida. Aplikacja ta zyskała już całkiem spore grono swoich fanów. Świadczyć może o tym chociażby fakt, że przez długi czas była jedną z chętniej ściąganych w App Store.

 

Zakup praw do aplikacji Masguerade wydaje się być dobrą decyzją Facebooka. Obecnie obserwujemy bowiem bardzo duże zainteresowanie tego typu nowinkami, szczególnie wśród młodych ludzi. Nie bez powodu przecież taką furorę robi teraz Snapchat. Widać wyraźnie, że istnieje ogromne zapotrzebowanie na tworzenie filmów w Internecie. Jeżeli więc Fecebook – tak jak jest to przewidywane – włączy do swoich narzędzi w serwisie aplikację Masguerade, użytkownicy zyskają dodatkowe możliwości. Właściciel natomiast będzie mógł przyciągnąć więcej odbiorców zainteresowanych treściami wideo, na których to promowanie tak ostatnio stawia.


Podobało Ci się? Podziel się...

Dodaj opinię

Twój email nie będzie opublikowany.

Możesz użyć HTML'a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*