Darmowe zdjęcia i obrazki na stronę – baza stron

darmowe zdjęcia i obrazki

Darmowe zdjęcia i obrazki na prywatną stronę lub bloga to coś, czego potrzebuje każdy bloger i webmaster, nie wspominając już o affiliate marketerach. Dlatego też postanowiliśmy stworzyć repozytorium adresów do witryn, gdzie każdy może znaleźć darmowe zdjęcia do wykorzystania na własnej stronie i nie tylko.

Zanim jeszcze do nich przejdziemy, przypominamy o licencjach, na jakich są one najczęściej udostępniane. Warto pamiętać, że w niektórych przypadkach musimy spełnić dodatkowe wymagania, aby móc wykorzystać zdjęcie.

CC – Creative Commons

  • Uznanie autorstwa (BY) – Możemy robić wszystko, pod warunkiem przywołania nazwiska autora pierwowzoru.
  • Użycie niekomercyjne (NC) – Możemy robić wszystko, pod warunkiem niekomercyjnego wykorzystani.
  • Na tych samych warunkach (SA) – Można przetwarzać i udostępniać utwory zależne jedynie na takiej samej licencji jak oryginał.
  • Bez utworów zależnych (ND) – Nie wolno przetwarzać zdjęcia, dodawać napisów itp.
  • Brak praw zastrzeżonych (CC0) – Dzieła co do których zrzeczono się praw autorskich. Pełna swoboda użytkowania.

Najczęściej w użytku występują kombinacje powyższych licencji.

Lista stron z darmowymi zdjęciami i obrazkami:

Praktycznie wszystkie poniższe strony udostępniają zdjęcia na licencji CC0 lub BY. Jednak warto zawsze sprawdzić licencję zdjęcia, które pobieramy.

 

Staraliśmy się zebrać jak największą ilość stron tego typu, jednak z pewnością nie są to wszystkie strony warte uwagi. Jeśli znacie podobne witryny podzielcie się z nimi w komentarzu lub wyślijcie je na nasz adres mailowy. Z pewnością uwzględnimy je w zestawieniu.


Podobało Ci się? Podziel się...

Dodaj opinię

Twój email nie będzie opublikowany.

Możesz użyć HTML'a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*