Czy urządzenia Apple nadal będą korzystać z Google?

google i apple umowa

Już w tym roku wygasa umowa pomiędzy Google oraz Apple, która mówi o tym, że domyślną wyszukiwarką w urządzeniach z jabłkiem jest właśnie Google. Warto zwrócić uwagę na fakt, że urządzenia Apple odpowiadają za 43% mobilnego ruchu w sieci, na który tak mocno stawia w ostatnim czasie Google. Ten fakt sprawia, że największa wyszukiwarka na świecie raczej nie odpuści tak dużego i perspektywicznego kawałka tortu.

Mimo wszystko UBS wyliczył, że nawet jeśli Google nie byłoby domyślną wyszukiwarką, to połowa użytkowników Apple i tak by z niej korzystała. Jednak raczej nie zmieni to faktu, że Google będzie walczył o umowę z Apple i zapłaci za nią prawdopodobnie bardzo duże pieniądze. Ciągły rozwój narzędzi marketingowych, systemu AdWords i Analytics, pod kątem urządzeń mobilnych nie jest przypadkowy. Google wie, że ten segment rynku będzie się cały czas powiększał i na pewno nie zrezygnuje z dotychczasowej współpracy.


Podobało Ci się? Podziel się...

Dodaj opinię

Twój email nie będzie opublikowany.

Możesz użyć HTML'a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*