5 szybkich sposobów na zarabianie pieniędzy w Internecie

zarabianie przez internet - 5 sposobow

Internet to niezwykłe medium, które daje nam wiele możliwości. Dzięki niemu możemy m.in. zarabiać pieniądze i to w różny sposób. Jakie są zatem najskuteczniejsze metody na szybkie zyski w Sieci?

Internet to nie tylko nieograniczone źródło informacji, ale i także możliwość zarabiania pieniędzy. Co więcej, w Sieci czerpać zyski można szybko i do tego jeszcze na wiele sposobów. Każdy więc na pewno znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. A jakie są najskuteczniejsze metody na zarabianie przy pomocy Internetu? Poniżej opisaliśmy pięć z nich.

1. Freelancing

Freelancing to dzisiaj bardzo popularny sposób na życie, zwłaszcza z możliwościami, które daje Internet. Osoby pracujące bez etatu w Sieci znaleźć mogą wiele różnego rodzaju zleceń, które wykonuje się zdalnie. Znaleźnie czegoś dla siebie nie jest też trudne, gdyż istnieją liczne serwisy do ich wyszukiwania – np. UpWork, Fiverr, Guru, iFreelance czy Freelencer.

Najbardziej popularne umiejętności we freelancingu to:

Pisanie

 • copywriting – pisanie na strony internetowe, opisy produktów, teksty reklamowe, ulotki itp.;
 • dziennikarstwo – pisanie artykułów i różnego rodzaju publikacji online;
 • blogi – prowadzenie własnego bloga, prowadzenie blogów na zlecenie, wpisy gościnne;
 • ghostwriting – tworzenie dla zleceniodawcy postów, artykułów, książek, e-booków itp.

Projektowanie

Projektowanie graficzne stron internetowych, interfejsów, ilustracji czy logo.

SEO

Optymalizacja stron internetowych i wszystko co związane z ich widocznością w Sieci.

Programowanie

Tworzenie różnego rodzaju stron internetowych, aplikacji, oprogramowania.

Usługi edytorskie

Sprawdzanie poprawności tekstów i poprawianie ewentualnych błędów.

Wirtualny asystent

Wirtualne świadczenie usług asystenta, takich jak m.in. kontakty z klientami (e-mailowe, telefoniczne), sporządzanie raportów, prowadzenie kalendarza, research i różnego rodzaju badania rynku itp.

Voice-over

Praca własnym głosem jako lektor czytający film lub książkę.

Nauczanie i coaching

Nauczanie online w zakresie różnych dziedzin jak np. języki obce, podstawy szkolne czy nawet programowanie. A ponadto także i popularny obecnie coaching.

Tłumaczenie

Świadczenie usług tłumaczenia różnego rodzaju tekstów z jednego języka na drugi.

Księgowość

Usługi i porady księgowe świadczone online.

Doradztwo

Świadczenie usług doradczych z różnych dziedzin.

 

Freelancing daje nam naprawdę ogrom możliwości. Co więcej, bez etatu w domu można naprawdę dobrze zarobić. Wszystko zależy jednak oczywiście od ilości zleceń, które przyjmiemy oraz umiejętności jakie posiadamy. Ważne jest także zdyscyplinowanie oraz dobra organizacja czasu.

2. Stworzenie własnego bloga

Blogosfera to naprawdę prężnie rozwijająca się przestrzeń w Internecie. Stworzenie własnego bloga może być zatem naprawdę dobrym źródłem dochodów. Dowodem tego są chociażby doniesienia o jakże zawrotnych nieraz zarobkach popularnych blogerów. Co więc pozwoli Ci czerpać zyski z bloga? Możliwości jest wiele. Oto kilka przykładów:

 • pisane postów sponsorowanych;
 • zamieszczanie płatnych linków;
 • udostępnianie powierzchni reklamowej;
 • korzystanie z sieci afiliacyjnych;
 • polecanie produktów;
 • stworzenie własnego e-booka;
 • prowadzenie na blogu kursów online;
 • tworzenie podcastów;
 • tworzenie gadżetów/ produktów pod własną marką;
 • gromadzenie społeczności wokół bloga.

 

Na własnym blogu naprawdę da się zarobić. Plusem w tym przypadku może być również fakt, że często wiąże on się też z naszą pasją, co z pewnością daje dodatkową satysfakcję.

3. Zarabianie na social media i popularnych platformach internetowych

W Internecie obecnie niezwykle popularne są serwisy społecznościowe oraz różnego rodzaju platformy, które skupiają i angażują użytkowników. Skutecznie można więc na nich zarobić. W jaki sposób dokładnie to zrobić? Oto kilka przykładów:

YouTube

Treści wideo są obecnie jednymi z bardziej popularnych w Sieci. Dobrym przykładem jest tutaj YouTube, gdzie codziennie ogromna liczba użytkowników ogląda niezliczone ilości różnego rodzaju filmików. Wrzucanie tam własnych nagrań wideo może być zatem dobrym źródłem dochodów. Dodatkowo można zarobić również i na zasadzie współpracy z konkretnymi firmami – testując, recenzując lub polecając ich produkty czy też usługi.

Facebook

W Internecie zarobić można również wykorzystując do tego celu Facebooka. Przykładem tutaj są np. działania sponsorowane, prowadzenie na zlecenie kont firmowych czy nawet sprzedaż wartościowego profilu.

Instagram

Dobrym przykładem serwisu społecznościowego, przy pomocy którego również można zarabiać pieniądze jest też Instagram. W tym przypadku najlepiej czerpać zyski z reklamowania różnego rodzaju produktów. Warto więc stworzyć niszowy profil, który przyciągnie konkretnych użytkowników i tym samym będzie przynosił największe pieniądze.

Powyższe przykłady to tylko najpopularniejsze serwisy, przy pomocy których możemy zarobić pieniądze w Internecie. Jest ich jednak oczywiście dużo więcej.

4. Sprzedaż produktów innych osób

Kolejny sposób na zarabianie w Internecie to sprzedaż produktów innych osób. Przykładem tutaj jest korzystanie z programów partnerskich. Zapisując się do danego programu partnerskiego stajemy się nowym kanałem sprzedaży produktów czy też usług reklamodawców, których to grupą docelową są nasi odbiorcy. Wchodząc w taki układ inwestujemy tylko swój czas i wysiłek, które wkładamy w promowanie danego produktu. Zyskać możemy natomiast prowizje z każdej sfinalizowanej dzięki nam sprzedaży.

Sprzedaż produktów innych osób wiąże się również z reklamami. Zarabianie poprzez zamieszczanie reklam na swojej stronie jest bardzo popularnym sposobem czerpania zysków w Internecie. Istnieją różne sposoby ich rozliczenia. Można zarabiać tylko za samą odsłonę reklamy (CPM), za kliknięcie w nią (PPC) lub też za konkretne działanie użytkownika (CPA) czy sprzedaż (CPS).

5. Sprzedaż własnych produktów

W Internecie zarobić można również na sprzedaży własnych produktów. Mogą to być zarówno rzeczy tworzone specjalnie z myślą o późniejszej sprzedaży jak i również przedmioty używane, które nie są nam już po prostu potrzebne. W Sieci sprzedawać można dosłownie wszystko! Istnieje również wiele miejsc gdzie możemy to robić. Są to różnego rodzaju serwisy aukcyjne i ogłoszeniowe. Wcale nie musisz więc zakładać własnego sklepu internetowego. Oto kilka sprawdzonych pomysłów, na których można zarobić w Sieci:

E-booki

Dobrym pomysłem na sprzedaż swojego produktu jest własny e-book. W dzisiejszych czasach naprawdę każdy w bardzo łatwy sposób może wydać książkę. Widać to chociażby na przykładzie blogerów, którzy robią to ostatnio bardzo często. Żeby móc zrealizować pomysł własnego e-booka wystarczy mieć po prostu odpowiednią koncepcję i lekkie pióro.

Kursy online

Możesz również stworzyć swój własny kurs online w celu późniejszej jego sprzedaży. Jeżeli więc czujesz się specjalistą w danej dziedzinie to ten pomysł jest dla Ciebie! Co więcej, jego realizacja nie będzie wcale trudna. Tak samo bowiem jak w przypadku e-booków, istnieje teraz mnóstwo serwisów internetowych, które umożliwiają stworzenie takiego kursu, a później jego sprzedaż.

Strony internetowe i domeny

Własnym produktem, który można sprzedawać w Sieci mogą być także strony internetowe i domeny. W Internecie są one pewnego rodzaju nieruchomościami, które mogą być warte naprawdę spore pieniądze. Wystarczy więc, że stworzysz taką wartościową witrynę czy adres strony, które później ktoś będzie chciał od Ciebie odkupić.

Rękodzieło i wszelkiego rodzaju sztuka własna

Dużą popularnością w Internecie cieszy się również sprzedaż rękodzieła i wszelkiego rodzaju sztuka własna. Jeżeli zatem masz artystyczną duszę, jesteś kreatywny i lubisz tworzyć to właśnie może być dla Ciebie dobry sposób na zarabianie pieniędzy w Sieci.

Recykling starych rzeczy

Kreatywne osoby mogą również zarabiać na recyklingu starych rzeczy. Nadawanie starym przedmiotom drugiego życia jest teraz bardzo modne i do tego jeszcze proekologiczne!

Zdjęcia, muzyka i wideo

Dobrym pomysłem na zarabianie w Internecie jest także sprzedaż własnych zdjęć, muzyki oraz wideo. Tego typu treści są obecnie bardzo pożądane, dlatego też można na nich dużo zarobić.

Szablony i wzory stron WWW

Osoby kreatywne mogą również tworzyć własne szablony i wzory stron WWW. Zapotrzebowanie na nie w Sieci jest naprawdę spore. Z pewnością będzie to więc dobry pomysł na zarabianie pieniędzy online.

Aplikacje

Jeżeli jesteś umysłem technicznym to możesz tworzyć aplikacje i później je sprzedawać. To również świetnie źródło dochodów. Wystarczą odpowiednie umiejętności i oczywiście dobry pomysł. Zapotrzebowania rynku na tego typu produkty są dzisiaj naprawdę ogromne!

Przedmioty kolekcjonerskie

W Internecie znaleźć można sporą grupę kolekcjonerów i fanów przeróżnych rzeczy. Jeżeli jesteś więc posiadaczem przedmiotów, których nie można już kupić na rynku pierwotnym to możesz pomyśleć o ich sprzedaży w Sieci. Na pewno znajdzie się wielu chętnych aby je od Ciebie kupić.

————–

To tylko niektóre przykłady tego, co można z powodzeniem sprzedawać w Internecie. Możliwości jest oczywiście bardzo wiele, a Sieć umożliwia nam obecnie sprzedaż wszystkiego. Wystarczy tylko zatem mieć dobry pomysł i podjąć się jego realizacji. Otóż wyobraźnia i kreatywność w sieci będą cenione najbardziej, jeśli podejdziemy do któregoś ze sposobów zarabiania w sieci na świeżo i dodamy do niego własne pomysły, może okazać się, że przychód wygenerowany w ten sposób będzie większy niż zakładaliśmy.


Podobało Ci się? Podziel się...

Dodaj opinię

Twój email nie będzie opublikowany.

Możesz użyć HTML'a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*