28 sieci afiliacyjnych działających w Polsce – Lista

Lista sieci afiliacyjnych

Wszystkim początkującym w marketingu afiliacyjnym (i nie tylko początkującym), zarówno po stronie wydawcy jaki i reklamodawcy, trudno jest odnaleźć się w gąszczu firm zajmujących się afiliacją. Szczególnie trudno jest rozeznać się w dostępnych na rynku sieciach afiliacyjnych, z którymi można nawiązać współpracę. Z tego właśnie względu prezentujemy listę sieci afiliacyjnych działających na polskim rynku. Lista ułożona jest alfabetycznie. Nie wartościujemy w żaden sposób prezentowanych tutaj firm. Mamy nadzieję, że lista będzie się powiększać wraz z czasem. Jeśli masz propozycje nowych sieci afiliacyjnych, skorzystaj z zakładki kontakt.

1. AdKompan (adkompan.com)

AdKompan jest nsiecią stworzoną przez agencję reklamową Kompan. Dostępne modele rozliczeń to CPC, CPA, CPS oraz połączenie tych modeli. Minimalna kwota wypłaty dla wydawców to 50 zł. Sieć posiada w swojej ofercie programy partnerskie z różnych branż.

2. Admitad (admitad.com)

Admitad jest międzynarodową siecią afiliacyjną, która powstała w 2009 roku. Obecnie współpracuje z ponad 600 000 wydawców, a także z ponad 1500 reklamodawców z całego świata. W Polsce reprezentuje 230 reklamodawców w branżach: sklepy internetowe, serwisy turystyczne, finanse, gry i aplikacje, serwisy online. Warto zwrócić również uwagę na narzędzia reklamowe oferowane przez admitad.

3. Ads4Books (ads4books.com)

Ads4Books jest siecią działającą od 2012 roku dedykowaną branży księgarskiej. Reklamodawcy, z jakimi współpracują to sklepy internetowe oferujące książki, audiobooki i ebooki. Sieć płaci prowizję od dokonanego zakupu.

4. Affiliate44 (affiliate44.com)

Specjalizacja sieci to branża finansowa. Sam panel partnerski oparty jest o dobrze znany system Has Offers. Wśród reklamodawców sieci znajdziemy sporo firm pożyczkowych, również z ofertami na wyłączność dla Affiliate44.

5. afill.me (afill.me)

Sieć afiliacyjna skupiająca się na sektorze finansowym, oferująca współpracę w modelach CPL, CPC i CPS. Wśród reklamodawców afill.me znajdziemy takie firmy jak AXA, mBank czy Prudential

6. Afilo (afilo.pl)

Sieć realizuje kampanie korzystając z wszystkich dostępnych narzędzi oraz mediów internetowych od 2007 roku. Sieć oferuje różne usługi dla swoich reklamodawców, takich jak witryny premium, Pay Per Play czy optymalizacja landing page’y. Afilo zarządza ponad 90 programami partnerskimi. Modele rozliczeń to PPC, PPl, PPS, PPP oraz modele hybrydowe.

7. All4affiliate (all4affiliate.pl)

Spółka istnieje od 2008 roku jako część grupy ClickAd Holding S.A. Oferuje kampanie z branż finansowych, sieci operatorów komórkowych czy sklepów odzieżowych. Kampanie rozliczane są w oparciu o model CPL, CPA, CPO lub CPS.

8. Awin (awin.com/pl)

Awin działa na rynku od 2000 roku, do niedawna jako zanox. Posiada swoje filie w 15 krajach na całym świecie. Posiada bazę 6000 reklamodawców. Wśród nich są znane marki odzieżowe, linie lotnicze, banki, sieci komórkowe, drogerie, sieci handlowe i inne. Sieć oferuje zaawansowane narzędzia umożliwiające śledzenie wyników swojej strony.

9. Bankier.pl (systempartnerski.pl)

System funkcjonuje na rynku od ponad 10 lat i w swojej ofercie posiada 200 kampanii reklamowych z działów finansowych od około 100 znanych na rynku reklamodawców. Liczba wydawców oscyluje w granicach 21 000. Dostępne metody rozliczania to CPL, CPS, CPC oraz CPA.

10. CJ Affiliate by Conversant (cj.com)

Sieć CJ powstała w 1998 roku. Współpracuje z reklamodawcami popularnych marek z całego świata z branży turystycznej, handlu detalicznego, finansów, technologii oraz innych. Mimo, że jest to sieć o zasięgu globalnym, posiada także oddział w Polsce. Wypłaty prowizji realizowane są m.in. w walutach PLN, Kč, Euro i USD. Sieć może pochwalić się takimi reklamodawcami jak AVG, Motorola, Zappos, Samsung czy TripAdvisor i oferuje polskie wsparcie techniczne.

11. Comperialead (comperialead.pl)

Comperialead posiada w swoim programie 3000 wydawców i skupia się na sektorze finansowym i obszarach takich jak ubezpieczenia, pożyczki, kantory, forex, banki i leasingi. Sieć działa od 2008 roku. Przejrzysty panel administracyjny zawiera rozbudowane statystyki. Prowizje oparte są na modelu CPL oraz CPS. Wypłaty realizowane są od kwoty 50 zł.

12. Convertiser (convertiser.com/pl)

Convertiser powstał w 2015 roku w Polsce. Produkty, które promuje to elektronika, moda, sklepy spożywcze czy finanse. Prowizja naliczana jest, gdy użytkownik odwiedzi stronę reklamodawcy i wykona pożądaną akcję (np. dokona zakupu, wypełni formularz kontaktowy). Sieć posiada 70 aktywnych kampanii z branży modowej, elektronicznej i pożyczkowej.

13. DoAffiliate (doaffiliate.net)

DoAffiliate to sieć działająca dosyć długo na polskim rynku, skupiająca się ściśle na branży finansowej. Swoim partnerom oferuje takie modele współpracy jak CPA, CPC, CPL, CPM, CPS czy CR.

14. Globaliate (globaliate.com)

Polska sieć afiliacyjna działająca w sektorze finansowym. Dostępne modele rozliczeniowe to CPC, CPL oraz CPS. Sieć oferuje intuicyjny panel zarządzania oraz wysokie prowizje.

15. Inis.pl (inis.pl)

Spółka działa od 2010 roku i jest częścią grupy kapitałowej SARE S.A., która od 11 lat jest jednym z liderów branży e-mail marketingu w Polsce. Inis oferuje programy związane między innymi z bankowością, hotelarstwem i branżą odzieżową.

16. Lead.Network (lead.network)

Sieć afiliacyjna istnieje od 2013 roku. Lead Network zaczynała jako niewielka sieć skupiająca się na programach związanych z Premium SMS. Obecnie rozwinęła się do pełnoprawnej sieci afiliacyjnej oferując swoje usługi wydawcom i reklamodawcom ze wszystkich branż.

17. Money2Money (money2money.com.pl)

Należąca do Grupy Wirtualna Polska sieć, która promuje sprzedaż kont osobistych, kredytów gotówkowych, lokat, ubezpieczeń, a także takich produktów jak pakiety telewizyjne, internetowe i oferty energetyczne. Działa na rynku od 2004 roku. Sieć posiada obecnie około 140 reklamodawców, głównie z branży finansowej. Minimalna kwota wypłaty to 100 zł.

18. NetSales (netsalesnetwork.com/pl)

Sieć posiada ponad 8-letnie doświadczenie w branży online. Współpracuje z różnorodnymi wydawcami, którzy prowadzą serwisy o zróżnicowanej tematyce. Modele, w których rozliczymy się NetSales to CPL, CPS/CPO, CPC, CPI/CPD, CPM oraz CPQV (Quality Visitor) – model, który zlicza tych użytkowników, którzy spędzili na stronie określoną ilość czasu lub odwiedzili odpowiednią ilość podstron.

19. Novem (novem.pl)

Sieć Novem jest częścią agencji reklamowej o tej samej nazwie. Założona została w 2006 roku i od tego czasu pozyskała wielu ważnych partnerów z branży finansowej, samochodowej czy e-commerce.

20. Optimise (optimise.pl)

Agencja istnieje do 1999 roku. Tworzy i rozwija autorskie rozwiązania technologiczne w obszarze performance marketingu. Sieć dysponuje bazą 800 światowych marek z dziedziny finansów, ubezpieczeń, mediów, telekomunikacji, handlu detalicznego i turystyki.

21. Perfomo.pl (perfomo.pl)

Perfomo działa od 2012 roku na rynku międzynarodowym. Sieć zajmuje się branżą finansową i zakupową. Promuje kredyty, pożyczki, ubezpieczenia, konta bankowe, karty kredytowe, a także e-sklepy. Reklamodawcy mają dostęp do bazy 1000 wydawców. Metody rozliczania działają w oparciu o CPL oraz CPS.

22. SalesMedia (salesmedia.pl)

Założona w 2012 roku sieć posiada wieloletnie doświadczenie na rynku performance z bazą 15 000 wydawców z wielu branż. Oferuje 120 programów partnerskich. Sieć oferuje model rozliczeniowy w oparciu o CPS.

23. Solutions4Ad (solutions4ad.com)

Sieć afiliacyjna skupiająca się głównie na programach z branży finansowej (kredyty, pożyczki, ubezpieczenia) oraz branży gier online. Oferuje około 80 programów partnerskich rozliczanych najczęściej w modelu CPS oraz CPL. S4Ad to polska sieć z siedzibą w Szczecinie.

24. System3 (system3.pl)

Początki sieci sięgają 2008 roku. Sieć inspiruje się rozwiązaniami z zagranicy, chcąc wdrożyć je na polski rynek z sukcesem. Klienci sieci to banki, dostawcy energii, ubezpieczenia i sklepy odzieżowe. Wypłaty realizowane są od 300 zł. Należy do grupy reklamowej K2.

25. TradeDoubler (tradedoubler.com)

Istniejąca od 1999 roku sieć posiada swoje oddziały w 10 krajach. TradeDoubler może pochwalić się liczbą 2000 marek, z którymi współpracuje. Jest to jedna z największych sieci na rynku, posiadająca dużą bazę wydawców, również w Polsce.

26. TradeTracker (tradetracker.com/pl)

Sieć z siedzibą w Holandii posiadająca filie w 7 krajach europejskich: Holandii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Belgii, Finlandii, na Węgrzech i w Polsce. Działa w 19 krajach na całym świecie. Prowadzi kampanie różnych sektorów, takich jak usługi, podróże, telekomunikacja, zakupy, finanse oraz wiele innych. Sieć posiada około 6000 programów. TradeTracker umożliwia wypłacenie prowizji już w ciągu 72 godzin od akceptacji przez reklamodawcę.

27. Velgid (velgid.com)

Velgid posiada w swojej ofercie ponad 100 różnych programów partnerskich, zaczynając od sklepów internetowych, a kończąc na ofertach finansowych. Sieć umożliwia szybką integrację z popularnymi systemami sklepowymi. Większość programów rozliczana jest w modelu CPS, znajdziemy jednak również stawki CPL i CPC.

28. webePartners (webepartners.pl)

WebePartners to sieć afiliacyjna dedykowana e-commerce. Spółka istnieje od 2009 roku. Sieć oferuje 550 programów partnerskich znanych marek, w tym wielu branż oferujących niszowe produkty. Sieć skupia kilkanaście tysięcy wydawców. Dostępne metody rozliczeń to CPS, CPL oraz CPC. Wypłata zarobionej kwoty realizowana jest od 100 zł.


Podobało Ci się? Podziel się...

Opinie (5)

  1. Zarobki na afiliacji to bujda, wystawili kilka lat temu kilka zająców, który napisali jak to zarobili w miesiąc po kilka tys. żeby naiwni blogerzy w to uwierzyli. Mam całkiem spory blog i zarobki są na suchą bułkę z margaryną. Korzystam z wielu sieci, większość to szajs, przepraszam za wyrażenie. Ale nawet te dobre kłamią. Kilka razy zrobiłam celowo zakupy ze swoich linków i… niekiedy konwersje nie były zliczane. Opiekun pociśnie ci kilka bajeczek czego to może być wina, ale ja wiem, że to są bajeczki. Po prostu afiliacja to bujda. Albo robią to celowo, albo to dalece niedoskonałe algorytmy. Krótko mówiąc – nie traćcie życia na ten kit.

  2. Wszystko zależy od blogu i umiejętności zainteresować czytelników. Znam kolegę, który zarabia kilkanaście stów na miesiąc bez stresów. :)

  3. Założyłem strone i planuje uruchomić taki program ale nie wiem który jest wiarygodny. Czytam komentarze i trudno się zdecydować.

  4. Na zyski w afiliacji, tak jak wszędzie, trzeba trochę popracować. Są blogerzy, którzy na afiliacji zarabiają bardzo dużo. Oczywiście wszystko zależy od uv na blogu, ale także od umiejętnego dopasowania reklamy do publikowaych treści. Zachęcam do zapoznania się z naszą ofertą reklamodawców i założenia konta w Awin :)

    W razie pytań, służymy pomocą.

  5. Który z wyżej wymienionych według Was jest najbardziej rzetelny?

Dodaj opinię

Twój email nie będzie opublikowany.

*

Możesz użyć HTML'a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>