17 sieci afiliacyjnych działających w Polsce – Lista

Lista sieci afiliacyjnych

Wszystkim początkującym w marketingu afiliacyjnym (i nie tylko początkującym), zarówno po stronie wydawcy jaki i reklamodawcy, trudno jest odnaleźć się w gąszczu firm zajmujących się afiliacją. Szczególnie trudno jest rozeznać się w dostępnych na rynku sieciach afiliacyjnych, z którymi można nawiązać współpracę. Z tego właśnie względu prezentujemy listę sieci afiliacyjnych działających na polskim rynku. Lista ułożona jest alfabetycznie. Nie wartościujemy w żaden sposób prezentowanych tutaj firm. Mamy nadzieję, że lista będzie się powiększać wraz z czasem. Jeśli masz propozycje nowych sieci afiliacyjnych, skorzystaj z zakładki kontakt.

1. Admitad (admitad.com)

Admitad jest międzynarodową siecią afiliacyjną, która powstała w 2009 roku. Obecnie współpracuje z ponad 600 000 wydawców, a także z ponad 1500 reklamodawców z całego świata. W Polsce reprezentuje 230 reklamodawców w branżach: sklepy internetowe, serwisy turystyczne, finanse, gry i aplikacje, serwisy online. Warto zwrócić również uwagę na narzędzia reklamowe oferowane przez admitad.

2. Adtraction (adtraction.pl)

Adtraction jest szwedzką siecią afiliacyjną, prowadzącą swoje działania w Polsce, Skandynawii, Hiszpanii, Holandii, Belgii, Czechach i Niemczech. W katalogu posiada bardzo dużo kampanii finansowych oraz ciekawe kampanie e-commerce.
Tracking kampanii w czasie rzeczywistym, wysokie prowizje, terminowe i automatyczne rozliczenia kampanii. Bardzo dobry support dla wydawców.

3. Aff44 (aff44.com)

Specjalizacja sieci to branża finansowa. Sam panel partnerski oparty jest o dobrze znany system Has Offers. Wśród reklamodawców sieci znajdziemy sporo firm pożyczkowych, również z ofertami na wyłączność dla Affiliate44.

4. Afilo (afilo.pl)

Sieć realizuje kampanie korzystając z wszystkich dostępnych narzędzi oraz mediów internetowych od 2007 roku. Sieć oferuje różne usługi dla swoich reklamodawców, takich jak witryny premium, Pay Per Play czy optymalizacja landing page’y. Afilo zarządza ponad 90 programami partnerskimi. Modele rozliczeń to PPC, PPl, PPS, PPP oraz modele hybrydowe.

5. Awin (awin.com/pl)

Awin działa na rynku od 2000 roku, do niedawna jako zanox. Posiada swoje filie w 15 krajach na całym świecie. Posiada bazę 6000 reklamodawców. Wśród nich są znane marki odzieżowe, linie lotnicze, banki, sieci komórkowe, drogerie, sieci handlowe i inne. Sieć oferuje zaawansowane narzędzia umożliwiające śledzenie wyników swojej strony.

6. Bankier.pl (systempartnerski.pl)

System funkcjonuje na rynku od ponad 10 lat i w swojej ofercie posiada 200 kampanii reklamowych z działów finansowych od około 100 znanych na rynku reklamodawców. Liczba wydawców oscyluje w granicach 21 000. Dostępne metody rozliczania to CPL, CPS, CPC oraz CPA.

7. CJ Affiliate by Conversant (cj.com)

Sieć CJ powstała w 1998 roku. Współpracuje z reklamodawcami popularnych marek z całego świata z branży turystycznej, handlu detalicznego, finansów, technologii oraz innych. Mimo, że jest to sieć o zasięgu globalnym, posiada także oddział w Polsce. Wypłaty prowizji realizowane są m.in. w walutach PLN, Kč, Euro i USD. Sieć może pochwalić się takimi reklamodawcami jak AVG, Motorola, Zappos, Samsung czy TripAdvisor i oferuje polskie wsparcie techniczne.

8. Comperialead (comperialead.pl)

Comperialead posiada w swoim programie 3000 wydawców i skupia się na sektorze finansowym i obszarach takich jak ubezpieczenia, pożyczki, kantory, forex, banki i leasingi. Sieć działa od 2008 roku. Przejrzysty panel administracyjny zawiera rozbudowane statystyki. Prowizje oparte są na modelu CPL oraz CPS. Wypłaty realizowane są od kwoty 50 zł.

9. Convertiser (convertiser.com/pl)

Convertiser powstał w 2015 roku w Polsce. Produkty, które promuje to elektronika, moda, sklepy spożywcze czy finanse. Prowizja naliczana jest, gdy użytkownik odwiedzi stronę reklamodawcy i wykona pożądaną akcję (np. dokona zakupu, wypełni formularz kontaktowy). Sieć posiada 70 aktywnych kampanii z branży modowej, elektronicznej i pożyczkowej.

10. Inis.pl (inis.pl)

Spółka działa od 2010 roku i jest częścią grupy kapitałowej SARE S.A., która od 11 lat jest jednym z liderów branży e-mail marketingu w Polsce. Inis oferuje programy związane między innymi z bankowością, hotelarstwem i branżą odzieżową.

11. Money2Money (money2money.com.pl)

Należąca do Grupy Wirtualna Polska sieć, która promuje sprzedaż kont osobistych, kredytów gotówkowych, lokat, ubezpieczeń, a także takich produktów jak pakiety telewizyjne, internetowe i oferty energetyczne. Działa na rynku od 2004 roku. Sieć posiada obecnie około 140 reklamodawców, głównie z branży finansowej. Minimalna kwota wypłaty to 100 zł.

12. MyLead (mylead.global)

MyLead to dynamicznie rozwijająca się sieć afiliacyjna, która zajęła 1 miejsce w naszym rankingu najlepszych sieci afiliacyjnych na affmarketing.pl. Co sprawiło, że przewyższył konkurencję? Po pierwsze, MyLead posiada system HideLink, który radzi sobie przede wszystkim z botami i chroni przed oszustwami. Dodatkowo oferuje cztery rodzaje content lockerów, mentoring, wsparcie menedżerów afiliacyjnych, tutoriale i blogi, a najlepsze jest to, że wszystko jest darmowe.

Jeśli chodzi o oferty, MyLead ma 3,500+ programów podzielonych na kilkanaście kategorii, a do tego  pomoc profesjonalnego supportu. Jeśli chodzi o zarabianie, MyLead oferuje modele monetyzcji takie jak CPL, CPA, CPS, PPI i COD. Po osiągnięciu minimalnej kwoty wypłaty w wysokości 50 zł, możesz wypłacić swoje pieniądze za pomocą PayPal, Skrill, Revolut, Bitcoin, WebMoney lub konta bankowego.

13. NetSalesMedia (netsalesmedia.pl)

NetSalesMedia to sieć afiliacyjna realizująca kampanie w oparciu o customer journey i cross-device tracking, należąca do nagradzanej agencji digital marketingowej Cube Group. Wyróżniki? Unikalne rozwiązania analityczno-technologiczne wspierające efekty reklamodawców i wydawców.
NetSalesMedia powstała w 2018 roku w ramach integracji topowych i nagradzanych sieci NetSales oraz SalesMedia. Dziś łączy ponad 20 tysięcy wydawców oraz 200 reklamodawców.

14. Solutions4Ad (solutions4ad.com)

Sieć afiliacyjna skupiająca się głównie na programach z branży finansowej (kredyty, pożyczki, ubezpieczenia) oraz branży gier online. Oferuje około 80 programów partnerskich rozliczanych najczęściej w modelu CPS oraz CPL. S4Ad to polska sieć z siedzibą w Szczecinie.

15. System3 (system3.pl)

Początki sieci sięgają 2008 roku. Sieć inspiruje się rozwiązaniami z zagranicy, chcąc wdrożyć je na polski rynek z sukcesem. Klienci sieci to banki, dostawcy energii, ubezpieczenia i sklepy odzieżowe. Wypłaty realizowane są od 300 zł. Należy do grupy reklamowej K2.

16. TradeDoubler (tradedoubler.com)

Istniejąca od 1999 roku sieć posiada swoje oddziały w 10 krajach. TradeDoubler może pochwalić się liczbą 2000 marek, z którymi współpracuje. Jest to jedna z największych sieci na rynku, posiadająca dużą bazę wydawców, również w Polsce.

17. TradeTracker (tradetracker.com)

Sieć z siedzibą w Holandii posiadająca filie w 7 krajach europejskich: Holandii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Belgii, Finlandii, na Węgrzech i w Polsce. Działa w 19 krajach na całym świecie. Prowadzi kampanie różnych sektorów, takich jak usługi, podróże, telekomunikacja, zakupy, finanse oraz wiele innych. Sieć posiada około 6000 programów. TradeTracker umożliwia wypłacenie prowizji już w ciągu 72 godzin od akceptacji przez reklamodawcę.


Podobało Ci się? Podziel się...

17 komentarzy

  1. Zarobki na afiliacji to bujda, wystawili kilka lat temu kilka zająców, który napisali jak to zarobili w miesiąc po kilka tys. żeby naiwni blogerzy w to uwierzyli. Mam całkiem spory blog i zarobki są na suchą bułkę z margaryną. Korzystam z wielu sieci, większość to szajs, przepraszam za wyrażenie. Ale nawet te dobre kłamią. Kilka razy zrobiłam celowo zakupy ze swoich linków i… niekiedy konwersje nie były zliczane. Opiekun pociśnie ci kilka bajeczek czego to może być wina, ale ja wiem, że to są bajeczki. Po prostu afiliacja to bujda. Albo robią to celowo, albo to dalece niedoskonałe algorytmy. Krótko mówiąc – nie traćcie życia na ten kit.

    • Era, programy partnerskie wypatrują próby oszustwa, jakim jest właśnie zakup ze swoich linków. Dobrze prosperujący program wycofuje takie konwersje, a niekiedy zamyka konto za próbę oszustwa.

      Zarabiać na afiliacji jak najbardziej można. Jedynym problemem, który dostrzegłem, jest czas oczekiwania na rozliczenie reklamodawców z platformą. Niekiedy trwa to nawet kilka miesięcy…

      • Krzysztofie. A dlaczego zakup przez samego siebie ma być gorzej traktowany niż przez kogoś innego? Taki sam klient, takie same pieniądze, taki sam zysk dla sprzedawcy. Rozumiem, gdyby chodziło o płacenie za kliki. Ale prowizja od sprzedaży? Każdy szanujący się program prowizyjny oferuje przedstawicielowi zakup taniej jego własnych produktów.

        • Ponieważ nie na tym w założeniach ma polegać marketing afiliacyjny… Jednak szczerzę dlatego, że mogą. Bardzo łatwo powiązać IP z kupującym. Co do tego wypłacania to też bywa różnie. Znam historie, gdzie próg wypłaty jest ustalony na 200. Na koncie za to jest 190 od kilku miesięcy. Więc pytanie, czy pech, czy mydlenie oczu, aby nie usunąć linku. Sam marketing afiliacyjny ma potencjał. Nie da się temu zaprzeczyć. Jednak ten potencjał już dawno został zakopany pod setkami drobnych cwaniaków po obu stronach barykady. Już nie wspominając o systemach jeszcze bardziej wyrafinowanych niż piramidy finansowe. Polegającym na generowaniu bardzo lichej jakości leadów.

        • też tak uważam, kasa wydana niezaleznie przez kogo powinna zostać zaliczona

  2. Wszystko zależy od blogu i umiejętności zainteresować czytelników. Znam kolegę, który zarabia kilkanaście stów na miesiąc bez stresów. 🙂

  3. Założyłem strone i planuje uruchomić taki program ale nie wiem który jest wiarygodny. Czytam komentarze i trudno się zdecydować.

  4. Na zyski w afiliacji, tak jak wszędzie, trzeba trochę popracować. Są blogerzy, którzy na afiliacji zarabiają bardzo dużo. Oczywiście wszystko zależy od uv na blogu, ale także od umiejętnego dopasowania reklamy do publikowaych treści. Zachęcam do zapoznania się z naszą ofertą reklamodawców i założenia konta w Awin 🙂

    W razie pytań, służymy pomocą.

  5. Który z wyżej wymienionych według Was jest najbardziej rzetelny?

  6. Kilka z tych sieci omijałbym szerokim łukiem. Brakuje mi też chociażby mylead.pl którą uważam za jedną z szybciej rozwijających się sieci a śledze rynek już od 3 lat.

  7. Już wielokrotnie zamierzałem rozpocząć przygodę z programami afiliacyjnymi, ale za każdym razem zniechęcałem się po przeczytaniu opinii użytkowników. Nie wiem czy małe blogi w ogóle mają jakieś szanse na zarobek…

  8. Ja osobiście polecam MyLead. Działam tam od pół roku i nie było żadnych problemów. Leady naliczane są poprawianie jeżeli działacz uczciwie. Na wypłatę czeka się do 14 dni, a często jest dużo szybciej. Minusem jest walidacja programów. Na niektóre kampanie czeka się miesiąc, a inne mają walidację co tydzień. Support jest bardzo ok, zawsze odpowiedzą na problem i pytania związane z działaniem programu czy sieci 🙂 wielki plus +

    • dzieki za wskazówkę, korzystałem tylko w zakresie programów foto, teraz spróbuje na innych polach

  9. przydatne zestawienie, dzięki!

  10. Zdecydowanie affilacje to ciekawy pomysł, a w dobie obecnej sytuacji to jedno z właściwych podejść do biznesu, aczkolwiek warto uważać wybierając programy i szczegółowo wczytywać się w regulaminy. I warto pamiętać, co należy dodać, że program często wydłuża możliwość wypłaty prowizji z racji obecnej polityki w e-commerce dotyczącym zwrotów, a tutaj należy podejść z wyrozumiałością.

  11. Jak w każdej branży tylko kilka sieci jest wartych uwagi. Każdy powinien dobrać sieć pod charakterystykę serwisu, ponieważ niektóre sieci często specjalizują się w reklamodawcach z jednej branży.

  12. mylead jest moim zdaniem bezkonkurencyjne jeśli chodzi o polskie sieci. z zagranicznych exoclick i juicyads – przynajmniej w braży adult 😉

Dodaj opinię

Twój email nie będzie opublikowany.

Możesz użyć HTML'a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*